fbpx

Kaja Heinsalu

Sõltuvusnõustaja
Superviisor
Koolitaja
Taastumistreener

Minust

Abistan sind oma eesmärkide saavutamisel ning julgustan muutusele, mis aitab kaasa taastumisele. Aitan sul liikuda läbi oma hirmude ja töötada läbi süü- ja häbitunded. Ma usun, et igaühel on võime luua oma elus kestvaid ja tähendusrikkaid muutusi.

Mul on pikaajalised kogemused ja teadmised sõltuvushäiretega inimestega töötamisel. Praktiseerin erinevaid tõenduspõhiseid psühhosotsiaalseid sekkumisi. Toetun 12-astmelisele taastumisprogrammile, SMART mudelile ja kasutan lisaks alternatiivseid lähenemisviise, et edukalt tegeleda näiliselt püsivate ja pealtnäha lootusetute küsimustega. Selline lähenemine aitab esmalt parandada abivajaja elukvaliteeti ning edaspidi kogeda tähendusrikkamaid ja rahuldustpakkuvamaid suhteid ja karjääri.

Minu klientideks on olnud mitmed silmapaistvad inimesed. Avaliku tähelepanu all olemisega kaasneb sageli suur stress, mis on seotud kõrgete ootustega nii tööl kui ka ühiskondlikus elus. Tihti toob suur pinge kaasa rahulolematuse oma isikliku eluga, hoolimata sellest, et on saavutatud erakordne rahaline ja professionaalne edu. Selline olukord võib viia inimese järjest suuremasse üksilduse tundesse, kus sageli otsitakse abi alkoholist, narkootikumidest või meeleolu mõjutavatest ravimitest.
Oluline on mõista, millist survet ja ebakindlust kogevad inimesed oma karjääri tipus ning kuidas töö ja positsioon võib meie ühiskonnas mõjutada isiklikku elu. Selleks, et toime tulla kõikide tänapäeva nõudmistega, on tähtis vaadata üle kõik eluvaldkonnad, sealhulgas inimese vaimne tervis.Mul on isiklik taastumiskogemus, millel on hindamatu väärtus töötades sõltlastega, kes on sageli kaotanud lootuse, et paranemine on üldse võimalik.

Olen lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe erialal ja Tartu Ülikooli füsioteraapia lisaerialal ning omandanud kõrghariduse Tallinna Ülikoolis turunduse erialal. Mul on kogemusnõustaja ja coach/superviisori väljaõpe. Täiendan ennast pidevalt, et pakkuda oma klientidele tervenemiseks parimat tuge ja teadmisi.

Vabatahtlik töö sõltlastega ja isiklik taastumine on kuulunud minu ellu üle 26 aasta ja alates 2017. aastast sai sellest minu põhitöö. Olen väga tänulik, et mul on olnud õnn olla kaasas nii paljude inimeste elumuutuse protsessis. See annab mulle jõudu ja tahtmist igal hommikul teotahteliselt ärgata ja minna optimistlikult vastu uuele päevale, mis on täis teadmist, usku ja lootust, et paranemine on võimalik.

2022 – Taastumistreener OÜ – ettevõtte juht, sõltuvusnõustaja

2019-2022 – Confido Sõltuvusravikeskus –  sõltuvusnõustamise osakonna juht, sõltuvusnõustaja

2017-2019 – TSF Kliinik – ettevõtte juht, sõltuvusnõustaja

2010 – hic Trading OÜ – juhatuse liige

Võta ühendust